czwartek, 28 lipca 2016

Jak wrócić z wakacji bez nadbagażu?

Jest taki czas w roku, kiedy chcemy na prawdę odpocząć. Najlepszą okazją jest wyjazd nad morze, w góry, czy jakieś inne, piękne miejsce z rodziną. Mamy czas by trochę odreagować, zapomnieć na chwilę o problemach. Jak wrócić z wakacji bez zbędnych kilogramów, ale nadal cieszyć się z wyjazdu, korzystać z atrakcji, próbować nowych potraw? Jest na to sposób! Dokładnie opiszę wam go poniżej. Przekonam was, że to wcale nie jest trudne.

AKTYWNIE SPĘDZAJ CZAS
Chyba nikt nie jedzie nad morze po to, żeby cały dzień leżeć w łóżku, prawda? Wypoczywaj, ale aktywnie- idź popływać, zabierz rodzinkę na wycieczką rowerową, graj w siatkówkę na plaży. Jest mnóstwo opcji! Może gdzieś w pobliżu znajduje się jakiś kort tenisowy, albo park linowy? Koniecznie sprawdź to, a pomoże ci w tym wyszukiwarka Sokoleoko.pl. (dokładny post o tej aplikacji jest tutaj).

NIE KORZYSTAJ Z SAMOCHODU, JEŚLI NIE JEST TO KONIECZNE
Wykorzystaj ładną pogodę i zamiast jechać gdzieś samochodem, wybierz rower. Dużo spaceruj i chodź pieszo. Nawet nie wiesz, ile kalorii możesz spalić chodząc na piechotę! Podczas godzinnego spaceru stracisz ich ponad 200 (czyli tyle, co mały lód włoski). Możesz również zaplanować wycieczkę po parku krajobrazowym albo po lesie.

JEDZ RÓŻNE PRODUKTY, ALE Z UMIAREM
Nikt nie mówi, że masz sobie wszystkiego odmawiać, bo właśnie po to są wakacje, aby wreszcie trochę odpocząć od tej zdrowej diety. Ale pamiętaj, umiar to klucz do sukcesu. Próbuj różnych potraw, ale nie przejadaj się nimi. W konsekwencji będziesz czuł się ciężko, a to wcale nie jest przyjemne. Jeżeli wybierasz się do restauracji, zamów mniejszy deser - taki z pewnością wystarczy, aby zadowolić twoje podniebienie, a przynajmniej nie pochłoniesz aż tylu zbędnych kalorii.

WYBIERAJ OWOCE
Owoce są bardzo zdrowe, a przy okazji mają mało kalorii. Są świetnym pomysłem na drugie śniadanie, czy przekąskę między posiłkami. Więc zamiast wsuwać kolejnego batona, wybierz np. jabłko albo gruszkę. One dodatkowo nawodnią twój organizm, ponieważ mają w sobie dużo wody (niektóre nawet ponad 80%, ale o tym pisałam tutaj). Ale również są bardzo smaczne, zwłaszcza te sezonowe, więc korzystajmy dopóki są! Jeżeli wolicie coś w płynnej wersji, róbcie koktajle, smoothies lub sami wyciskajcie soki.

NIE OBJADAJ SIĘ NA NOC
Nie ma nic gorszego, niż zapiekanka tuż przed snem. Takie zachowanie zdecydowanie odbije się na twojej sylwetce. Metabolizm zwalnia w nocy i pracuje o wiele wolniej. To, czego nie zdoła strawić - zostaje w naszym ciele w postaci zbędnych kilogramów. Oczywiście nasz układ trawienny powinien w końcu odpocząć, dlatego jeśli nie chcesz mieć dodatkowych problemów z zasypianiem jedź kolacje 2- 3 godziny przed snem.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz