poniedziałek, 18 lipca 2016

Jak pozbyć się kompleksów i w końcu zaakceptować swoje ciało?

Nikt nie jest idealny, każdy ma jakiś słabszy punkt. Nic w tym odkrywczego, ale wiele osób tego nie zauważa. Ludzie narzekają: mam szerokie biodra, za duże uda i tak dalej. Ciągle to powtarzają, ale nie próbują tego zmienić. Zaraz przedstawię wam, jak pozbyć się kompleksów. To nie jest wpis tylko dla osób z nadwagą, każdy kto ma słabe włosy i paznokcie, pryszcze i wiele innych problemów z akceptacją samego siebie powinien przeczytać tego posta. Doświadczyłam tych metod na sobie i mogę śmiało stwierdzić, że są skuteczne. Zapraszam!


KROK 1
Jeśli już stwierdziłaś, że coś ci nie pasuje w twoim ciele, zapisz to na kartce. Następnie napisz dlaczego tak jest, powody, sytuacje, które cię do tego doprowadziły itd. Teraz masz już przyczynę i skutek.

KROK 2
Na tej samej kartce, ale gdzieś na dole zanotuj bardzo ważne zdanie: "zrobię z moich kompleksów największe atuty". Jeżeli chcesz, dodaj jeszcze jakieś inne tego typu teksty np. nigdy się nie poddam, będę walczyć o lepsze ciało, włosy, paznokcie i tak dalej. Ma to być forma motywacji, na którą będziesz patrzeć za każdym razem, gdy nie będzie ci się chciało.

KROK 3
Zacznij pracować nad swoimi niedoskonałościami. Nie ważne, czy to grube nogi, czy krzywe zęby. Musisz w końcu wsiąść się za siebie i coś z tym zrobić, bo w innym wypadku, zostaniesz z tym do końca życia. Przestań narzekać i w końcu coś z tym zrób. Codzienne powtarzanie: "mam takie brzydkie i zniszczone dłonie" nic ci nie da, ewentualnie tylko pogorszy sprawę.Jeśli masz problem z paznokciami, obejrzyj filmik na YouTube, który podpowie ci jak je pielęgnować. Zastosuj się do tych rad i każdego dnia konsekwentnie wykonuj pielęgnację. To samo tyczy się włosów, skóry i innych tego typu problemów. A może twój problem dotyczy zębów? Wtedy idź do dentysty albo ortodonty, nie zwlekaj dłużej z wizytą. Czas działa na twoją niekorzyść, pamiętaj!
Zawsze jest jakieś wyjście, musisz tylko konsekwentnie dążyć do wybranego celu. Różnymi sposobami możesz znaleźć wyjście z sytuacji. Każdy krok sprawia, że jesteś bliżej celu.

KROK 4
Przestań narzekać. To nic ci nie da, więc skończ z negatywnym nastawieniem i tyle. Otaczaj się ludźmi, którzy wpływają na ciebie pozytywnie. Ciesz się z tego co masz, zacznij dostrzegać małe rzeczy i w końcu się uśmiechnij.Ludzie mają większe problemy, przy których twoje kompleksy są niczym. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, nie docenia, nie zauważa. Powinieneś cieszyć się, że możesz chodzić, biegać, skakać, że jesteś zdrowy...
Za chwilę okazuje się, że twoje problemy typu: ''mam cellulit'' nie są prawdziwymi problemami. To tylko my się nie akceptujemy. Dlaczego? Bo zaniedbujemy swoje ciało, bo nie pracujemy, żeby osiągnąć najlepszą wersję siebie.

KROK 5
Jeżeli zrobiłeś wszystko, co się da, a nadal nie widzisz efektów, po prostu zaakceptuj siebie. Czasami jest to kwestia genów, bo tak nas stworzyła natura. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, ale mimo to miej świadomość, że próbowałeś. Chciałeś coś zmienić, starałeś się... ale jest coś takiego jak siła wyższa. Nie próbujmy z nią walczyć na siłę. To tak jak w życiu- czasami musimy się jakoś "podporządkować" i tyle, żyjemy dalej.

PODSUMOWANIE
Aby pozbyć się kompleksów, musisz nad nimi pracować. Nie znikną z dnia na dzień, czasami to długi proces, ale musisz uwierzyć, że będzie warto. W dodatku nie pozbędziesz się ich "od tak" - ciężka praca da ci wymarzone efekty. Pamiętaj, ile od siebie dajesz, tyle do ciebie wraca. Trzymaj się tego za każdym razem, gdy będziesz chciał zrezygnować. Jeżeli natomiast wykonałeś ogrom pracy i nadal nie widzisz efektów, musisz po prostu zaakceptować siebie. Nie każdemu jest dana figura modelki. Wiedz, że zrobiłeś wszystko, co się da i bądź najlepszą wersją siebie. Do tego myśl pozytywnie, a wszystko stanie się łatwiejsze!  

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz