środa, 6 lipca 2016

Moje ulubione programy treningowe.

W dzisiejszym poście chcę przedstawić wam moje ulubione programy treningowe, które wykonuję w domu. Nie są to byle jakie filmiki, naprawdę ćwiczyłam już z wieloma trenerkami na YouTube, a tutaj chcę wam pokazać tylko te najlepsze i warte uwagi. Dla mnie jest to świetna opcja, bo lubię to robić. Widzę efekty, więc jeszcze bardziej mnie to cieszy. Jedyne czego potrzebujecie to mata, hantle albo butelki z wodą oraz trochę wolnego czasu. 

RAMIONA
 
Mel B - 10 minutowy trening ramion
https://www.youtube.com/watch?v=JysFydmsfJA


PLECY
Nie będę oszukiwać- tę partię ćwiczę dosyć rzadko. Dlaczego? Podczas ćwiczeń na brzuch robię tzw. rower górski, który także angażuje mięśnie pleców. Stwierdziłam, że nie do końca zależy mi na wyrzeźbieniu tej partii, więc zdecydowanie to mi wystarcza. Mimo wszystko wyglądają całkiem nieźle. Nie jest tak, że nigdy ich nie robię, wiec gdy już najdzie mi na nie ochota wybieram:

Mel B - 10 minutowy trening klatki piersiowej i pleców.
https://www.youtube.com/watch?v=vkIJ_vAlsrQ


BRZUCH
Poniższy program nie jest typowo na brzuch, ale ja tak go traktuję, bo wszystkie ćwiczenia ewidentnie go angażują. Mięśnie brzucha pracują cały czas i właśnie to się liczy. Jest to wersja dla zaawansowanych, ale to wcale nie znaczy, że nie możesz spróbować! Poniżej przedstawiam także wersję dla początkujących. Nie jest tak intensywna, ale również godna uwagi :)

16 minute advanced ABS workout - ćwiczenia ABS dla zaawansowanych - Natalia Gacka

14 minute ABS workout Ćwiczenia na mięśnie brzucha


NOGI
Treningu nóg nigdy nie robię w domu, zawsze wybieram rower, rolki albo bieganie. Po prostu nie lubię, dlatego żadnego filmiku wam tutaj nie polecę. Ale za to mogę polecić wieczorne bieganie lub wycieczkę rowerową po lesie w sobotnie popołudnie :)


POŚLADKI

Mel B - 10 minutowy trening pośladkówPamiętajcie, że po każdym treningu trzeba rozciągnąć te partie mięśniowe, które ćwiczyliśmy. Jest to bardzo ważne, wtedy zmniejszamy ryzyko kontuzji, a mięśnie lepiej się regenerują. Oczywiście musimy także pamiętać o rozgrzewce, ale myślę, że to jest chyba jasne ;) Nie zapominajmy również o nawadnianiu organizmu, ale o tym już w następnym poście ;) !

2 komentarze :

  1. Ćwiczysz tylko w domu czy chodzisz na siłownię? Masz bardzo ładną sylwetkę! 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) ćwiczę tylko w domu z matą, hantlami i komputerem

      Usuń