sobota, 1 października 2016

Jak zacząć zdrowo żyć?

Wiele osób nie wie, jak zacząć. Stosują restrykcyjne diety, dużo ćwiczą.... a potem szybko się zniechęcają. Myślą, że zdrowy styl życia to coś strasznego, wręcz nieosiągalnego. Ciągłe wyrzekanie się słodyczy, ćwiczenia - to dla nich za dużo. Prawda jest taka, że każdy może zdrowo żyć i wcale nie jest to takie straszne, trzeba po prostu powoli wprowadzać zmiany i co najważniejsze - chcieć. Jeżeli szybko odstawimy wszystkie słodycze, tak samo szybko do nich wrócimy. W tym poście przedstawię wam jak na stałe wprowadzić zdrowe jedzenie oraz aktywność fizyczną do waszego życia, a przede wszystkim jak zacząć, bo początki są najtrudniejsze. 

1. Zamień produkty na zdrowsze.

olej rzepakowy na olej kokosowy
słone przekąski na orzechy/nasiona
chleb biały na ciemny (żytni razowy, orkiszowy, gryczany)
słodycze na owoce i warzywa
napoje słodzone na wodę
tłuste mięso na chude (indyk, kurczak)
cukier na ksylitol lub miód

Na początek takie zmiany wystarczą. Z biegiem czasu odzwyczaisz się od słodkiego, oczywiście pod warunkiem, że będziesz solidnie przestrzegał tego, co napisałam wyżej.

2. Wprowadź aktywność fizyczną na stałe do swojego życia. Przecież sport to zdrowie!

Wybierz taką, która ci najbardziej odpowiada. Jeżeli nie lubisz biegać, wybierz jazdę na rowerze. Wybór jest naprawdę ogromny!

3. Nie szukaj wymówek.

Wymówka znajdzie się zawsze, dlatego w słabszych momentach musisz przezwyciężyć samego siebie. Masz jasno określony cel i do niego dążysz, więc dlaczego chcesz zrezygnować? Warto w takim momencie pooglądać zdjęcia swoich idoli, którzy nas motywują. To zdecydowanie pomaga.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz